A GDYBY opakowania po prostu znikały?

W BillerudKorsnäs jesteśmy przekonani, że opakowania mogą stanowić część rozwiązania problemów związanych z ochroną środowiska. Dlatego cieszymy się, że możemy wyeliminować potrzebę recyklingu worków po cemencie, oferując D-Sack® – worek na cement, który znika w mieszarce. D-Sack jest rezultatem wielu lat badań i naszym pierwszym rozwiązaniem w dziedzinie opakowań, które ma pozytywny wpływ na klimat.

Pobierz broszurę o D-Sack®

Pracę nad D-Sack rozpoczęliśmy z obawy o wpływ rosnącego zaludnienia na świecie i zwiększającej się urbanizacji na środowisko naturalne. Stosowanie materiałów budowlanych i opakowań niesie ze sobą ryzyko powstawania odpadów i stwarza potrzebę recyklingu worków po cemencie oraz składowania odpadów budowlanych. Pomyśleliśmy: A gdyby opakowania zamiast tego po prostu znikały?

I opracowaliśmy D-Sack® – worek na cement, który rozpada się po użyciu.

Please accept Marketing cookies to view this content.

Wpływ na klimat mniejszy o 30%

D-Sack to rewolucyjne rozwiązanie w dziedzinie opakowań, które funkcjonuje jak wysokowydajny worek do napełniania, przenoszenia i przechowywania cementu, ale rozpada się po wystawieniu na działanie wody i kruszywa w mieszarce do betonu. Stając się częścią betonowej konstrukcji, dwutlenek węgla, który został wchłonięty podczas wzrostu drzewa, a następnie włączony do papieru, jest wiązany w budynku. To czyni z D-Sack pułapkę na CO2 w perspektywie stu lat i zmniejsza wpływ na klimat o 30% w porównaniu z tradycyjnymi workami na cement.

Recykling worków po cemencie staje się zbędny

Oprócz eliminacji potrzeby recyklingu worków po cemencie, składowania odpadów budowlanych i transportu, fakt, że D-Sack znika w procesie mieszania, posiada również inne istotne zalety w porównaniu z tradycyjnymi workami na cement. D-Sack minimalizuje straty cementu i oszczędza czas, a jednocześnie stwarza czystsze, bezpieczniejsze i zdrowsze miejsce pracy.

Wielokrotnie nagradzane rozwiązanie

Sekretem tego rozwiązania, które ustanowi nowy standard branżowy, jest opatentowana, innowacyjna konstrukcja, łącząca dwa różne rodzaje papierów i pokrycie barierowe.

D-Sack został opracowany w ścisłej współpracy między BillerudKorsnäs i LaFargeHolcim i zatwierdzony przez stronę trzecią. Późniejsze badania dowiodły również, że znikome kawałki papieru pozostające w betonie nie mają na niego negatywnego wpływu.

Jesteśmy oczywiście dumni z tego, że D-Sack został nagrodzony Międzynarodową Nagrodą Pulp & Paper 2015 za innowację w zrównoważonych opakowaniach oraz wybrany przez Konfederację Europejskiego Przemysłu Papierniczego (CEPI) jako jeden z najbardziej innowacyjnych produktów w przemyśle celulozowo-papierniczym w 2015 r.

Ale jeszcze bardziej dumni jesteśmy z tego, że możemy przyczynić się do rozwiązania problemu śmieci i odpadów na skalę globalną i pokazać, jak można rzucić wyzwanie konwencjonalnym opakowaniom na rzecz zrównoważonej przyszłości.

See also

Pobierz broszurę o D-Sack®
Otrzymaj darmowy przewodnik

Sack Solutions

Minimise waste, maximise profits. Read more.

Packaging inspired by nature

Nature undisturbed is a perfectly balanced system. So what better inspiration to have when designing sustainable packaging?